Vybíráme tablet pro dítě

Samozřejmě to zná snad každý, dítě přijde ze školy a hned doma vykládá co má ten kamarád nového a co tamten. No a je nad slunce jasné, že by to chtělo taky. Možná za vámi právě vaše dítě přišlo s tím, že by chtělo tablet.
Tablety jsou v současné době velice populární a to nejen mezi dospělými, ale právě i mezi dětmi. Jsou malé, tudíž jsou perfektně skladné. Vlezou se do batohu i do kabelky. Mají mnoho funkcí, jsou rovněž velice výkonné. Dají se využít téměř na cokoliv. Můžete si nainstalovat různé aplikace, které budete v běžném životě využívat, můžete hrát hry, číst, koukat na film. Není tedy divu, že by děti takový tablet ocenili také.
úsměv nad tabletem
V první řadě, než se vůbec rozhodnete tablet koupit, zvažte, zda je vůbec vaše dítě dost staré na to, aby takovou věc vlastnilo. Bohužel fenomén elektroniky se dostává již k stále mladším a mladším dětem. Samozřejmě vinou rodičů. Mnoho rodičů zabavuje dítě tím, že mu půjčí telefon, aby se zabavilo hraním her. Případně jim půjčují také právě tablety. Tento nešvar vidíme u stále menších dětí, tím jsou opravdu myšleny děti třeba ve věku tří až čtyř let. Půjčováním těchto přístrojů je ale již od útlého věku budován návyk na hraní her, tudíž se pak nemůžeme divit, že dnešní děti sedí pouze doma u počítače, nechtějí chodit ven, nesportují, a jsou obézní. Všechno souvisí se vším, to je potřeba si uvědomit. Proto zkuste elektroniku u malých dětí oddálit opravdu až do vyššího věku, kdy už se tomu pravděpodobně nevyhnete i kvůli škole.
hry v tabletu
Jak ale správně vybrat tablet pro dítě? V první řadě je potřeba rozhodnout, na co bude dítě tablet převážně využívat. Většinou se jedná o následující –
1.      Přehrávání videí –děti velice rády koukají na pohádku před spaním právě na tabletu v postýlce. Určitě by bylo lepší, kdybyste jim místo toho četli, pokud ale radši dítěti pustíte pohádku, vybírejte pečlivě. Tablet by měl mít větší displej, aby dítě dobře vidělo obraz. Velice vhodné je, pokud můžete nastavit jas displeje. Příliš vysoký jas zatěžuje oči, což může způsobit zdravotní komplikace.
2.      Hraní her –jestliže vaše dítě bude využívat tablet spíše na hraní her, musíte skloubit dvě preference – větší displej je vhodný proto, že dítě lépe vidí, co se na obrazovce děje, tablet ale nesmí být zase příliš velký, protože by se jinak v malých dětských rukách špatně držel.
3.      Učení –zde je důležité vybírat podle operačního systému, který umožňuje instalaci různých aplikací. Mezi těmito aplikacemi totiž najdete spoustu takových, u kterých se děti zábavnou formou něco přiučí.
Dalšími kritérii při výběru jsou samozřejmě výdrž baterie,kterou oceníte například při dlouhých cestách, kdy budete chtít, aby se vaše dítě zabavilo. Kvalitní baterie by měla vydržet zhruba 4 hodiny. No a nejdůležitějším kritériem pro mnohé z nás je cena. Koupit nejlevnější model tabletu asi není příliš dobrá varianta, protože určitě nebude splňovat vaše požadavky. Naopak platit obrovské sumy za věc, kterou budou využívat děti, kde hrozí větší riziko poškození, není také příliš vhodné. Nejlepší je zlatá střední cesta.
Tak co, už jste se rozhodli, zda je vaše dítě dostatečně zralé na to, aby vlastnilo svůj tablet? Pokud ano, máte skvělou příležitost ke koupi, jelikož se blíží vánoce.

Vybíráme tablet pro dítě
4.6 (91.11%)9